Rejestracja: +48 77 402 86 70

Wyposażenie


UNIT STOMATOLOGICZNY

Pracujemy na najbardziej znanym i zaawansowanym technologicznie unicie niemieckiej marki Kavo o symbolu E70.

RADIOLOGIA

Posiadamy aparat RTG i system radiowizjografii firmy Durr Dental, opartej skanowaniu płytek fosforowych. Zeskanowany obraz jest wyświetlany na monitorze i poddawany analizie. Taki system pozwala na wykonanie zdjęć nawet trudno dostępnych miejsc oraz u pacjentów z odruchem wymiotnym, ponieważ płytki dostosowywane są do pacjenta i dzięki elastyczności pozwalają dokładnie ułożyć się w jamie ustnej. To najnowocześniejsza i najdokładniejsza metoda wykonywania punktowych zdjęć Rtg. Zastosowanie cyfrowej radiologii pozwala także na zredukowanie dawki promieniowania rentgenowskiego.

MIKROSKOP

W pracy wykorzystujemy nowoczesny mikroskop marki Leica, który pozwala na 20-krotne powiększenie opracowywanych struktur . Dzięki temu zwiększa się trafność diagnozy oraz dokładność leczenia. Dobra widoczność jest podstawą leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja dokładności pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez mikroskopu nie byłyby możliwe. Przede wszystkim są to trudne przypadki leczenia endodontycznego np. lokalizacja ujść kanałów, udrożnienie cienkich kanałów, oczyszczanie ich, usuwanie złamanych narzędzi czy diagnostyka złamań korzenia lub korony.

ENDOMETR I MIKROSILNIK ENDODONTYCZNY

To niezbędny zestaw umożliwiający prawidłowe leczenie endodontyczne. Skutecznie wspierają i potwierdzają wyniki badań Rtg co istotnie wpływa na trafność leczenia endodontycznego.

Endometr to urządzenie służące do pomiaru długości kanału korzeniowego, ograniczający ilość wykonywanych zdjęć RTG i zwiększający efektywność prowadzonego leczenia. Mikrosilnik endodontyczny służy do mechanicznego opracowania kanału , a ponieważ pracuje na bardzo małych obrotach i ma możliwość regulacji momentu obrotowego , zmniejsza możliwość np. złamania narzędzia kanale.

SKALER I PIASKARKA

Skaler to urządzenie emitujące ultradźwięki. Wykorzystujemy je w endodoncji m.in. do poszukiwania ujść kanałów i ich dezynfekcji oraz do usuwania Kamienia nazębnego. Piaskarka służy do szybkiego i bezbolesnego usuwania osadów nazębnych i przebarwień. Jej działanie oparte jest na prostej zasadzie . Sprężone powietrze jest podawane do piaskarki wymuszając w niej przepływ piasku. W połaczeniu z wodą otrzymujemy mieszankę ścierną która delikatnie usuwa osady i przebarwienia.

KAMERA DO DIAGNOZOWANIA PRÓCHNICY - DIAGNOKAM

Oparta na nowoczesnej technologii DIFOTI-czyli cyfrowej transluminacji światłowodowej. Umożliwia to wykrywanie próchnicy na trudnodostępnych powierzchniach stycznych, nawet jeśli jeszcze jest ona niewidoczna gołym okiem, dzięki temu wykrywamy ubytek we wczesnej fazie. Umożliwia wykrycie próchnicy wtórnej obecnej pod wypełnieniami. W trakcie badania ząb jest naświetlamy zupełnie nieszkodliwym dla zdrowia światłem laserowym. Obszary zaatakowane przez próchnicę nie przepuszczają światła i widzimy je, podobnie jak w obrazie RTG , w postaci ciemnych miejsc. Dzięki temu ,że nie stosuje się tu promieniowania obciążającego pacjenta , zdjęcia można powtarzać dowolną ilość razy.

PROCESOROWE ZNIECZULENIE QUICK SLEEPER

Jest to urządzenie do wykonywania znieczuleń, sterowane procesorem (potocznie nazywane komputerowym), zapewniające maksymalny komfort i bezbolesność podczas wykonywania znieczulenia. Pozwala na znieczulenie tkanek wokół zęba, nie powodując odrętwienia warg i policzków, co jest bardzo wygodne dla pacjenta. Jest to doskonała alternatywa do znieczulania dzieci i osób bardzo wrażliwych na ból i zestresowanych wizytą w gabinecie.

Poniedziałek, środa, piątek od godz. 8:00 do 13:00
Wtorek, czwartek od godz. 13:00 do 19:00

ul. Jaśminowa 1 | 49-318 Skarbimierz Osiedle | woj. Opolskie

REJESTRACJA: +48 77 402 86 70, +48 601 545 253


Copyright © 2016 Kordent

Akademia zdrowia