Rejestracja: +48 77 402 86 70
Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi informacjami ze świata stomatologii
Od tysięcy lat ludzie wykorzystują zioła do leczenia różnych dolegliwości. Również w stomatologii są one szeroko stosowane i jak najbardziej polecane .Występują przede wszystkim w pastach do zębów , płukankach, maściach i żelach. Można też stosować napary i odwary z nich. Szczególnie chętnie wykorzystywane są zioła o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i ściągającym.
Naukowcy z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego doszli do wniosku, że niektóre leki zażywane przez dłuższy czas wykazują niekorzystny wpływ na tkanki zęba. Do leków tych należą m.in.:
Badania z ostatnich kilku lat wyrażnie pokazały, że 70% osób posiadających kolczyk w języku ma prędzej, czy póżniej uszkodzone zęby. Uszkodzenia najczęściej dotyczą zębów przednich szczęki i żuchwy ,Najczęściej dochodzi do nieświadomych uszkodzeń podczas snu lub zabawy kolczykiem.
Obecnie ścierają się ze sobą dwie teorie dotyczące mleka. Jedna mówi, że mleko to produkt naturalny, zawierający białko, wapń, witaminy i mikroelementy, druga zaś udowadnia, że mleko to trucizna dla dorosłego organizmu, odpowiedzialna za liczne dolegliwości ze strony układu pokarmowego i odpornościowego, związana z nietolerancją laktozy .
W ciele dorosłego człowieka jest ok. 1,2 kg wapnia . 99% jego ilości znajduje się w zębach i kościach. Pozostałe 1% jest rozsiane po wszystkich komórkach.
Jest to forma stomatologii, która nie zajmuje się tylko leczeniem , bądż usuwaniem zębów, czyli leczeniem skutków niewłaściwego trybu życia, ale patrzy na jamę ustną szerzej, łącząc ją z całym organizmem. Całe ciało jest połączone nierozerwalnie z jamą ustną poprzez nerwy, naczynia krwionośne i kanały energetyczne.
Halitoza czyli nieświeży oddech może mieć różne przyczyny, a mianowicie stomatologiczne, laryngologiczne lub od strony układu pokarmowego .Aż 87% przypadków wynika z niewłaściwej higieny jamy ustnej. Na niedomytych zębach gromadzi się płytka nazębna i kamień, a urzędujące na nich bakterie wydzielają swoje produkty przemiany materii, które brzydko pachną. Również znajdujące się na języku beztlenowe bakterie produkują lotne związki siarki, które dają nieprzyjemny zapach.